The 14th WWC
Sanda contest order

As of Sep 13th

MEN'S 56kg

Session 1

Round of 32

Sep 29th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Yusuf WIDIYANTO
INA
Ouahab LARBI
ALG
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 60kg

Session 1

Round of 32

Sep 29th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Aleksan ELIAZYAN
ARM
Sediqi NAWEED
AFG
2 Saclag JEAN CLAUDE
PHI
Sunghyun JO
KOR
3 Kai Wa KAN
MAC
Andrii ANDRUSHCHAK
UKR
4 Salman ABBAS
IRQ
Pethum Nuwan BALAWARDHANA
SRI
5 Abdul Haris SOFYAN
INA
Stefan MONTOYA
SWE
6 Berdakh KHALILOV
UZB
Ali MAGOMEDOV
RUS
7 Ricardo Ivan SANCHEZ MORALES
MEX
Valeri PEKHTEREV
GEO
8 Kok Ming Nick ANG
SGP
Surya Bhanu Pratap SINGH
IND
9 Lucas Luciano QUEIROZ PEREIRA
BRA
Hussein FUAD
JOR
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 70kg

Session 1

Round of 32

Sep 29th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Praveen Robin BISWAKARMA
HKG
Dario CIPOLLA
ITA
2 Joao Antonio DE OLIVEIRA
BRA
Khai Giang HANG
VIE
3 Saad BOUJEKKA
MAR
Amir ISMAILOV
KAZ
4 Ryan DONALD
GBR
Hasanain YAZEED
JOR
5 Ayman GALAL FATHY
EGY
Mariano Damian SUAREZ
ARG
6 Luis Angel PEREZ HERNANDEZ
MEX
Ignacio Pedro DE LA PARRA FERREIRO
ESP
7 Mushegh KHACHATRYAN
ARM
Puja RIYAYA
INA
8 Jaehyeon KIM
KOR
Bouabid ABDELHADI
ALG
9 Kyriakos BOZIONELOS
GRE
Samuel John COBOURN
AUS
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 48kg

Session

Round of 2

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Jessie ALIGAGA
PHI
Yongjie WANG
CHN
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 52kg

Session 2

Round of 16

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Zhandos MADEKHIYANOV
KAZ
Zahoor AHMED
PAK
2 Wei Loong LEE
MAS
Sargis SARGSYAN
ARM
3 Uchit SHARMA
IND
Arnel MANDAL
PHI
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 65kg

Session

Round of 2

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Karapet TEVOSYAN
ARM
Van Cao HOANG
VIE
2 Iat San MIO
MAC
Hendrik TARIGAN
INA
3 Seungmo PARK
KOR
Sardor TUKHTAMURODOV
UZB
4 Konstantinos FRAGKOPOULOS
GRE
Reda Abdelhamid EL HAFIANI
MAR
5 Yauhen SLIAPTSOU
BLR
Gabriel ECHAVARRY
USA
6 Raul Adrian ALVAREZ
ARG
Husam ALBU-MOHAMMED
IRQ
7 Konstantine KOBULADZE
GEO
Ruslan PIRALIYEV
AZE
8 Irisbek BAIDULLAYEV
KAZ
Teng ZHANG
CHN
9 Clemente TABUGARA JR.
PHI
Ali DALGATOV
RUS
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 75kg

Session 2

Round of 16

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Yousef SABRIABIBEGLOO
IRI
Konstantinos PITSINIS
GRE
2 Bagdat KENZHETAYEV
KAZ
Ismail ALIEV
RUS
3 Zhoomart KELDEIBAI UULU
KGZ
Fall MOUSSA
SEN
4 Rodel GLANVILLE
AUS
Traian Augustin RUS
ROU
5 Fi Long CAI
MAC
Ayoub KHAOUA
MAR
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 56kg

Session 3

Round of 16

Sep 30th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Santosh KUMAR
IND
Yusuf WIDIYANTO
INA
2 Kang LI
CHN
Van Bau TO
VIE
3 Manuchar KVASHILAVA
GEO
Jason LIU
USA
4 Salvador DOMINGUEZ MARQUEZ
MEX
Jason GOH
SGP
5 Chien Hao CHEN
MAC
Hamza Fuad YAHIA
JOR
6 Hayk GASPARYAN
ARM
Francisco SOLIS
PHI
7 Ka Ho MAK
HKG
Islombek KHAYDAROV
UZB
8 Islam MOHAMED NAGUIB
EGY
Ungjin YUN
KOR
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 60kg

Session 3

Round of 16

Sep 30th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Giang Truong BUI
VIE
Sediqi NAWEED
AFG
2 Sunghyun JO
KOR
Andrii ANDRUSHCHAK
UKR
3 Daniel ROMEO
ITA
Pethum Nuwan BALAWARDHANA
SRI
4 Abdul Haris SOFYAN
INA
Antonio ROBALO
FRA
5 Evan DOWLING
AUS
Ali MAGOMEDOV
RUS
6 Ricardo Ivan SANCHEZ MORALES
MEX
Rafael TARVERDIYEV
AZE
7 Paris Lee MORAN
USA
Surya Bhanu Pratap SINGH
IND
8 Lucas Luciano QUEIROZ PEREIRA
BRA
Mohamed Yassine HAMZAOUI
TUN
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 70kg

Session 3

Round of 16

Sep 30th 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Hotak MOHAMMAD MURTAZA
AFG
Praveen Robin BISWAKARMA
HKG
2 Khai Giang HANG
VIE
Saad BOUJEKKA
MAR
3 Wenda HUANG
MAC
Ryan DONALD
GBR
4 Ayman GALAL FATHY
EGY
Sylvain MERLET
FRA
5 Mohsen MOHAMMADSEIFI
IRI
Ignacio Pedro DE LA PARRA FERREIRO
ESP
6 Puja RIYAYA
INA
Francois EL RASSI
LBN
7 Omar Farouk MOKRANI
TUN
Bouabid ABDELHADI
ALG
8 Samuel John COBOURN
AUS
Kanatbek ABDUGANIEV
KGZ
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 65kg

Session 4

Round of 16

Sep 30th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Nusret Kayhan ALTINKAYA
TUR
Van Cao HOANG
VIE
2 Hendrik TARIGAN
INA
Seungmo PARK
KOR
3 Amir MALEKPOUR
SWE
Reda Abdelhamid EL HAFIANI
MAR
4 Yauhen SLIAPTSOU
BLR
Adrian ZERMENO FRIAS
MEX
5 Alqaisi ALI
JOR
Husam ALBU-MOHAMMED
IRQ
6 Ruslan PIRALIYEV
AZE
Irvin BARED
FRA
7 Hotak M.KHALID
AFG
Teng ZHANG
CHN
8 Ali DALGATOV
RUS
Eric PEREIRA MENDES
BRA
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 80kg

Session 4

Round of 16

Sep 30th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Georges SAADE
LBN
Myeongjin KIM
KOR
2 Nursulton SHERALIEV
UZB
Arslan BEKTEMIROV
RUS
3 Domenico STABILE
ITA
Moumou ABDELHAKIM
ALG
4 Joseph Peter NOON
AUS
Rajinder Singh .
IND
5 Jorick MONTAGNAC
FRA
Omar MAMDOUH ALI
EGY
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 90KG+kg

Session 4

Round of 16

Sep 30th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Xiang YE
CHN
Abu Shreekh YOUSEF
JOR
2 Kuan ABDYRAIMOV
KGZ
Daniel Florin GHITA
ROU
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

MEN'S 48kg

Session 5

Round of Quarterfinal

Oct 1st 8:30 am

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Saib ABDEL BASSIT
ALG
Yongjie WANG
CHN
2 Rameshchandra Singh MOIRANGTHEM
IND
Ahmed AL-SHARIFI
IRQ
3 Turatbek SULAIMANKUL UULU
KGZ
Laksman Gunasekara WICKRAMAGE
SRI
4 Orkhan HATAMOV
AZE
Mehmet DEMIRCI
TUR
Chief Referee: Xiaolin LU
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

WOMEN'S 48kg

Session 2

Round of 16

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Bokyeong BYEON
KOR
Najwa ISSA
LBN
Chief Referee:
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

WOMEN'S 52kg

Session

Round of 16

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Hyebin KIM
KOR
Sanathoi Devi YUMNAM
IND
2 Barbara EL RASSI
LBN
Selviah PRATIWI
INA
3 Berna TUT
TUR
Saidi YASMINA
ALG
4 Maleesha Madumali WEERASINGHA PATHIRAGE
SRI
Edinea PRADO CAMARGO
BRA
Chief Referee:
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

WOMEN'S 65kg

Session

Round of 16

Sep 29th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Shahrbano MANSOURIYAN SEMIROMI
IRI
Meruyert MUKHAMEJANOVA
KAZ
2 Al Dobchey ATYAF
IRQ
Lazazi Attig LOUIZA
ALG
3 Yuen Ching CHAN
HKG
Sherouk AHMED ZAKI
EGY
Chief Referee:
Chief Recorder: Xiaozhong SONG

WOMEN'S 60kg

Session 4

Round of 16

Sep 30th 7:30 pm

Order Red Athlete NOC Blue Athlete NOC
1 Kristina MOROZOVA
RUS
Ilona OLKHOVYK
Sanda Contest Order
2 Jennifer Ann ALDERSON
AUS
Trang Thi NGUYEN
Sanda Contest Order
3 Sdoukou ANNA
GRE
Yingying CAI
Sanda Contest Order
4 Mariem CHAABOUNI
TUN
Emma SYRING
Sanda Contest Order
Chief Referee:
Chief Recorder: Xiaozhong SONG